ATV06B221J-HF
Mfr.Part #
ATV06B221J-HF
Description
TVS DIODE 220VWM 356VC DO214AA
Voltage - Breakdown (Min) :
246V
Reverse Standoff Voltage :
220V
Peak Pulse Current :
1.69A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
220V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.69A
Clamping Voltage :
356V
Peak Pulse Power :
600W