ATV06B150J-HF
Mfr.Part #
ATV06B150J-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AA, SMB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Pbfree Code :
yes
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Unidirectional Channels :
1
Applications :
Automotive
Package / Case :
DO-214AA, SMB
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Peak Pulse Power :
600W
Clamping Voltage :
24.4V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Automotive, AEC-Q101
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Peak Pulse Current :
24.59A
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
24.59A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Zener
Reverse Standoff Voltage :
15V
Mount :
Surface Mount
Published :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Power Line Protection :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ