ATV04A480JB-HF
Mfr.Part #
ATV04A480JB-HF
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Clamping Voltage :
77.4V
Applications :
Automotive
Pbfree Code :
yes
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5.17A
Type :
Zener
30
Mounting Type :
Surface Mount
Peak Pulse Power :
400W
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V
Peak Pulse Current :
5.17A
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Mount :
Surface Mount
Reverse Standoff Voltage :
48V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ