ATV04A450J-HF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ATV04A450J-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMA
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Mounting Type :
Surface Mount
Applications :
Automotive
Reverse Standoff Voltage :
45V
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5.5A
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Clamping Voltage :
72.7V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V
Mount :
Surface Mount
Power Line Protection :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Peak Pulse Power :
400W
Type :
Zener
Peak Pulse Current :
5.5A