ATV04A110JB-HF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ATV04A110JB-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMA
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
21.98A
Power Line Protection :
No
Clamping Voltage :
18.2V
Published :
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive
Type :
Zener
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Peak Pulse Power :
400W
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Series :
Automotive, AEC-Q101
Peak Pulse Current :
21.98A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Bidirectional Channels :
1
Reverse Standoff Voltage :
11V
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V