ATV02W900B-HF
Mfr.Part #
ATV02W900B-HF
Description
TVS DIODE 90VWM 146VC SOD123
Peak Pulse Current :
1.37A
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
Zener
ECCN Code :
EAR99
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
90V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.37A
Clamping Voltage :
146V
Configuration :
Single
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Reverse Standoff Voltage :
90V
Polarity :
Bidirectional
Peak Pulse Power :
200W
Power Dissipation-Max :
0.4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Form :
Flat
Automotive, AEC-Q101
Bidirectional Channels :
Dual
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
100V