ATV02W700-HF
Mfr.Part #
ATV02W700-HF
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC SOD123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V
Power Dissipation-Max :
0.4W
Factory Lead Time :
12 Weeks
1
Terminal Form :
Flat
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V
Peak Pulse Current :
1.77A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Reverse Standoff Voltage :
70V
Published :
Unidirectional Channels :
Clamping Voltage :
113V
Automotive, AEC-Q101
Configuration :
Single
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ