ATV02W220B-HF
Mfr.Part #
ATV02W220B-HF
Package / Case
SOD-123
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SOD123
Polarity :
Bidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Bidirectional Channels :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Clamping Voltage :
35.5V
Power Dissipation-Max :
0.4W
Peak Pulse Power :
200W
Peak Pulse Current :
5.63A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
Pbfree Code :
yes
Reverse Standoff Voltage :
22V
Type :
Zener
Power Line Protection :
No
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5.63A