AT17N512-10SC
Mfr.Part #
AT17N512-10SC
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 512K CONFIG MEM 20SOIC
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Configuration Proms for FPGAs
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Supplier Device Package :
20-SOIC
Base Part Number :
AT17N512
Operating Temperature :
0°C~70°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Programmable Type :
Serial EEPROM
Package :
Tube
Packaging :
Tube
Series :
Product Status :
Obsolete
Memory Size :
512kB
Package / Case :
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Base Product Number :
AT17N512
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
AT17N512-10SC
Introducing Configuration Proms for FPGAs Microchip Technology AT17N512-10SC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:AT17N512, Operating Temperature:0°C~70°C, Package / Case:20-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Mounting Type:Surface Mount, AT17N512-10SC pinout, AT17N512-10SC datasheet PDF, AT17N512-10SC amp .Beyond Configuration Proms for FPGAs Microchip Technology AT17N512-10SC ,we also offer AT17LV128-10SI, EPCV4SI8N, XC17S150XLSO20C, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.