ASTMHTD-12.288MHZ-AC-E
Mfr.Part #
ASTMHTD-12.288MHZ-AC-E
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS
Voltage - Supply :
2.25V~3.63V
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Frequency :
12.288MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Absolute Pull Range (APR) :
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
Height - Seated (Max) :
0.032 (0.80mm)
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
12.288MHz
Mounting Feature :
Height :
787.4μm
Mount :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Load :
15 pF