ASP-150-15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ASP-150-15
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC CONVERTER 15V 143W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Max Input Current :
2A
Mount :
Panel, Screw
Height :
27.94mm
Number of Pins :
9
Current - Output 1 :
9.5A
Output Current :
9.5A
Output Power :
142.5W
Size / Dimension :
6.65Lx2.39W x 1.12 H 169.0mmx60.7mmx28.5mm
Applications :
ITE (Commercial)
Minimum Load Required :
No
Feature :
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Efficiency :
88%
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
143W
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Input :
90V~264VAC 127V~370VDC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Isolation :
4.25kV
Power Rating :
142.5W
Weight :
320g
Max Output Power :
142.5W
Output Voltage :
15V
Type :
Open Frame
Depth :
60.7mm
Series :
ASP-150 (150W)
Operating Temperature :
-20°C~60°C With Derating