ASMFV45-2X1-KK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ASMFV45-2X1-KK
Manufacturer
Anderson Power Products
Description
PP15/45 2X1 45AMP VERTICAL PCB A
Manufacturer :
Anderson Power Products
Product Category :
Blade Type Power Connector Assemblies
Mounting Angle :
Straight
Package :
Bulk
Current Rating :
45 A
Subcategory :
Power Connectors
Brand :
Product Category :
Heavy Duty Power Connectors
Product Status :
Active
Tradename :
Powerpole
Product Type :
Heavy Duty Power Connectors
Number of Rows :
1 Row
Product :
Housings
Series :
Powerpole? 15-45
RoHS :
Details
Number of Positions :
2 Position
Datasheets
ASMFV45-2X1-KK
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    SDG400 T-LATCH PLUG SINGLE END 2
    CLAMP, CABLE, SBS MINI, GRAY
    SAF-D-GRID PLUG & C20 14 AWG SJT
    SDG400 T-LATCH PLUG SINGLE END S
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT 3POS 2.00MM R/A SLDR
    CONN HDR 3POS 2.00MM SMD SLDR
  • Molex
    CONN HDR 2POS 7.50MM PCB SLDR
  • Molex
    CONN HDR 2POS 7.50MM PCB SLDR
    CONN HDR 3POS 7.50MM R/A SLDR