ASCH001608081N8S00
Mfr.Part #
ASCH001608081N8S00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Inductance :
1.8 nH
Tolerance :
±0.3nH
Series :
ASCH
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current - Saturation (Isat) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
8GHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
600 mA
Shielding :
Shielded
Chilisin Electronics ASCH001608081N8S00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD