ASBM22BU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ASBM22BU
Manufacturer
Amphenol Pcd
Description
CONN TERM BLK FEED THRU 14-22AWG
Manufacturer :
Amphenol Pcd
Product Category :
Din Rail, Channel
Voltage - UL :
600V
Voltage - IEC :
800V
Terminal Width :
6.0mm
Series :
ASBM
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Stripping Length :
9mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Levels :
1
Termination Style :
Push In, Spring
Wire Gauge or Range - AWG :
14-22 AWG
Current :
20A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Material - Insulation :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Wire Gauge or Range - mm² :
0.5-2.5mm2
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current - IEC :
24A
Number of Positions :
4
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Voltage :
600V
Color :
Blue
Type :
Feed Through
Datasheets
ASBM22BU
Introducing Din Rail, Channel Amphenol Pcd ASBM22BU from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:600V, Type:Feed Through, ASBM22BU pinout, ASBM22BU datasheet PDF, ASBM22BU amp .Beyond Din Rail, Channel Amphenol Pcd ASBM22BU ,we also offer 1078960, 3208155, 3031212, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.