AS2PLB5LB24
Mfr.Part #
AS2PLB5LB24
Manufacturer
Sensata Technologies – Airpax
Description
INDICATOR LIGHT 22MM AMB 24V
Manufacturer :
Sensata Technologies – Airpax
1 (Unlimited)
Lamp Color :
Amber
Voltage :
24V
Panel Cutout Shape :
Round
Lens Size :
29.50mm Dia
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
22.5mm Metal
Type :
LED
Ratings :
AC/DC
Published :
Lens Style :
Round with Flat Top
Panel Cutout Dimensions :
0.89 (22.50mm)
Datasheets
AS2PLB5LB24
Introducing Sensata Technologies – Airpax AS2PLB5LB24 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:24V, Type:LED, AS2PLB5LB24 pinout, AS2PLB5LB24 datasheet PDF, AS2PLB5LB24 amp .Beyond Sensata Technologies – Airpax AS2PLB5LB24 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.