AS25J1003ET
Mfr.Part #
AS25J1003ET
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 100K OHM 5% 1.5W 2512
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
660.4μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
1.5W
Feature :
Pulse Withstanding
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
AS
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Composition :
Thick Film
Published :
Max Power Dissipation :
1.5W
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Resistance :
100kOhm
Voltage - Rated DC :
500V
Number of Terminations :
2
Datasheets
AS25J1003ET
AS Series, Thick Film, 100kOhm, ±5%, -55°C~155°C