ARS35A24Z
Mfr.Part #
ARS35A24Z
Description
RELAY RF SPDT 500MA 24V
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage :
18 VDC
Switching Voltage :
30VDC - Max
Features :
Coil Resistance :
2.88 kOhms
Coil Power :
200mW
Coil Voltage :
24VDC
Coil Current :
8.3 mA
Base Product Number :
ARS35A
Packaging :
Reel
Must Release Voltage :
Coil Type :
Latching, Single Coil
Impedance :
50 Ohms
Package :
Tape and Reel (TR)
Contact Rating (Current) :
500 mA