ARS31A24X
Mfr.Part #
ARS31A24X
Description
RELAY RF SPDT 500MA 24V
Packaging :
Reel
Switching Voltage :
30VDC - Max
Must Operate Voltage :
18 VDC
Coil Voltage :
24VDC
Coil Resistance :
2.88 kOhms
Coil Power :
200mW
Impedance :
75 Ohms
Coil Current :
8.3 mA
Coil Type :
Latching, Single Coil
Contact Rating (Current) :
500 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C