ARS30Y03X
Mfr.Part #
ARS30Y03X
Description
RELAY RF SPDT 500MA 3V
High Frequency (RF) Relays
Body Breadth :
8.6 mm
JESD-609 Code :
e4
RoHS Status :
RoHS Compliant
Must Release Voltage :
0.3VDC
Must Operate Voltage :
2.25VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Relay Type :
RF RELAY
Contact/Output Supply Type :
DC
Switching Voltage :
30VDC -Max
Number of Pins :
14
Switching Time :
16 ms
Factory Lead Time :
12 Weeks
Coil Power :
200mW
Body Height :
8mm
Coil Voltage (DC) :
3V
Operating Frequency-Max :
3000MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
4 (72 Hours)
Coil Current :
66.7mA
VSWR :
1.5
Terminal Finish :
Gold (Au)
Packing Method :
Tape and Reel
Coil Resistance :
45Ohm
Impedance :
75Ohm
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Isolation Max :
30 dB
Coil Voltage :
3VDC
Max Current Rating :
500mA
Contact (DC) Max Rating R Load :
.5A@30VDC
Gold Plating
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Input Power-Max (CW) :
1W
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Max Voltage Rating (DC) :
30V
ECCN Code :
EAR99
Release Time :
6ms
Contact Current(DC)-Max :
0.5A