ARS12Y24Z
Mfr.Part #
ARS12Y24Z
Description
RELAY RF SPDT 500MA 24V
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Coil Current :
16.7 mA
High Frequency / RF Relays
Product Type :
High Frequency Relays
Must Operate Voltage :
18 VDC
Package :
Tape and Reel (TR)
Switching Voltage :
30VDC - Max
Coil Voltage :
24VDC
Must Release Voltage :
Impedance :
75 Ohms
Base Product Number :
ARS12Y
Contact Rating (Current) :
500 mA
Coil Resistance :
1.44 kOhms
Coil Power :
400mW