ARS11Y24
Mfr.Part #
ARS11Y24
Description
RELAY RF SPDT 500MA 24V
Contact Rating (Current) :
500 mA
Must Operate Voltage :
18 VDC
Coil Type :
Latching, Single Coil
Packaging :
Tube
Coil Power :
200mW
Base Product Number :
ARS11Y
Switching Voltage :
30VDC - Max
Coil Voltage :
24VDC
Coil Resistance :
2.88 kOhms
Impedance :
75 Ohms
Package :
Tube
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Gold Plating
Features :
Coil Current :
8.3 mA