ARS10Y24
Mfr.Part #
ARS10Y24
Description
RELAY RF SPDT 500MA 24V
Impedance :
75 Ohms
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Brand :
Panasonic Industrial Devices
Product Type :
High Frequency Relays
Must Operate Voltage :
18 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Subcategory :
Relays
Coil Resistance :
2.88 kOhms
Contact Rating (Current) :
500 mA
Coil Power :
200mW
Features :
Package :
Tube
Base Product Number :
ARS10Y
Switching Voltage :
30VDC - Max
Coil Voltage :
24VDC
Surface Mount
Product Status :
Active
Packaging :
Tube
Coil Type :
Non Latching
Coil Current :
8.3 mA