ARA200A24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ARA200A24
Manufacturer
Panasonic
Description
RELAY RF DPDT 1A 24V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
High Frequency (RF) Relays
Seal :
Unsealed
DC Coil Voltage (V) :
24
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Contact Form :
2 Form C
Maximum DC Switching Voltage (V) :
30
Minimum Dropout Voltage :
2.4VDC
Product Depth (mm) :
11.5
Maximum Pick-Up Voltage :
18VDC