AR06BTCV2002
Mfr.Part #
AR06BTCV2002
Description
RES 20K OHM 0.1% 1/4W 1206
Stock
441
In Stock :
441
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
2016
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
250mW
Package / Case :
Resistance :
20kohm
Datasheets
AR06BTCV2002
Viking Tech AR06BTCV2002
20kOhm,