AR05DTC2001
Mfr.Part #
AR05DTC2001
Description
RES 2K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
2kOhm
Power Rating :
62.5mW
RoHS Compliant
Composition :
Thin Film
Datasheets
AR05DTC2001
Viking Tech AR05DTC2001
Thin Film, 2kOhm,