AR05DTC1000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AR05DTC1000
Manufacturer
Viking Tech
Description
RES 100 OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
100Ohm
Power Rating :
62.5mW
Package / Case :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
AR05DTC1000
Viking Tech AR05DTC1000
100Ohm,