AR03DTC5103
Mfr.Part #
AR03DTC5103
Description
RES 510K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
510kOhm
Power Rating :
62.5mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
AR03DTC5103
Viking Tech AR03DTC5103
510kOhm,