AR03DTC4992
Mfr.Part #
AR03DTC4992
Description
RES 49.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
49.9kOhm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
62.5mW
Package / Case :
Datasheets
AR03DTC4992
Viking Tech AR03DTC4992
49.9kOhm,