AR03DTC4990
Mfr.Part #
AR03DTC4990
Description
RES 499 OHM 0.5% 1/16W 0603
Stock
172
In Stock :
172
Power Rating :
62.5mW
Package / Case :
0603
Published :
Resistance :
499Ohm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
AR03DTC4990
Viking Tech AR03DTC4990
499Ohm,