AR03DTC2001
Mfr.Part #
AR03DTC2001
Description
RES 2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
2kOhm
Power Rating :
62.5mW
Package / Case :
Datasheets
AR03DTC2001
Viking Tech AR03DTC2001
2kOhm,