AR03DTC1001
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AR03DTC1001
Manufacturer
Viking Tech
Description
RES 1K OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Resistance :
1kOhm
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
AR03DTC1001
Viking Tech AR03DTC1001
1kOhm,