AR02DTC2002
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AR02DTC2002
Manufacturer
Viking Tech
Description
RES 20K OHM 0.5% 1/16W 0402
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
20kohm
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Published :
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
AR02DTC2002
Viking Tech AR02DTC2002
Thin Film, 20kOhm,