APSC00060620100MS0
Mfr.Part #
APSC00060620100MS0
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
FIXED IND 10UH 124 MOHM SMD
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.224W 5.70mmx5.70mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Current - Saturation :
900mA
Type :
Wirewound
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
10μH
DC Resistance (DCR) :
124mOhm Max
Pulse Electronics APSC00060620100MS0
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD