APC20-151K-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
APC20-151K-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
150UH 10% AXIAL POWER CHOKE
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Features :
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Package / Case :
Axial
Ratings :
Frequency - Self Resonant :
Package :
Bulk
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Material - Core :
Type :
Current - Saturation (Isat) :
1A
Current Rating (Amps) :
508 mA
Inductance :
150 µH
Size / Dimension :
0.290" Dia x 0.600" L (7.36mm x 15.24mm)
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
DC Resistance (DCR) :
340mOhm Max
Height - Seated (Max) :
Mounting Type :
Through Hole
Series :
APC20
Product Status :
Active
Datasheets
APC20-151K-RC
Allied Components International APC20-151K-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD