ANT5320LL24R2400A
Mfr.Part #
ANT5320LL24R2400A
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
RF ANT 2.4GHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer :
Pulse Electronics
Height :
1.2 mm
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Width :
2 mm
Bandwidth :
84 MHz
Length :
5.3 mm
Antenna Type :
Chip
Mounting Type :
Surface Mount
RF Family/Standard :
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Mounting Style :
PCB Mount
Product Status :
Active
Base Product Number :
ANT5320
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
VSWR :
Applications :
Bluetooth, WLAN, Zigbee™
Power - Max :
1 W
Center Frequency :
2.45 GHz
Type :
Ceramic Chip Antenna
Gain :
2.78 dB
Impedance :
50 Ohms
Number of Bands :
1 Band
Return Loss :
-19dB
Features :
Frequency Range :
2.408GHz ~ 2.492GHz
Series :
ANT5320
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
RoHS :
Details
Packaging :
Reel
Height (Max) :
0.047 (1.20mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Product :
PCB Antennas
Power Rating :
1 W
Ingress Protection :
Termination :
Solder
Datasheets
ANT5320LL24R2400A
Introducing RF Antennas Pulse Electronics ANT5320LL24R2400A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Bandwidth:84 MHz, Mounting Type:Surface Mount, Type:Ceramic Chip Antenna, Gain:2.78 dB, ANT5320LL24R2400A pinout, ANT5320LL24R2400A datasheet PDF, ANT5320LL24R2400A amp .Beyond RF Antennas Pulse Electronics ANT5320LL24R2400A ,we also offer FXP831.07.0100C, FXP830.07.0100C, FXP830.24.0100B, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.