ANT-433-SP
Mfr.Part #
ANT-433-SP
Manufacturer
Linx Technologies
Description
RF ANT 433MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer :
Linx Technologies
Packaging :
Tube
Height :
1.4986mm
Bandwidth :
8MHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
27.94mm
Termination :
Solder
Series :
Splatch®
VSWR :
1.9
Mount :
Surface Mount
Gain :
-6.4dBi
Applications :
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Impedance :
50Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
RF Family/Standard :
General ISM
Width :
13.716mm
Published :
Frequency Range :
429MHz~437MHz
Antenna Type :
Chip
Frequency :
433MHz
Datasheets
ANT-433-SP
Introducing RF Antennas Linx Technologies ANT-433-SP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Bandwidth:8MHz, Gain:-6.4dBi, Mounting Type:Surface Mount, ANT-433-SP pinout, ANT-433-SP datasheet PDF, ANT-433-SP amp .Beyond RF Antennas Linx Technologies ANT-433-SP ,we also offer FXP831.07.0100C, FXP830.07.0100C, FXP830.24.0100B, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Linx Technologies ANT-433-SP
1 Bands Chip UHF 300MHz~1GHz Surface Mount Solder -6.4dBi Tube Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
ANT-433-SP Overview
ANT-433-SP Features
With Surface Mount
Splatch® series
Above 85°C degrees Celsius