AMPDGFI-A13
Mfr.Part #
AMPDGFI-A13
Package / Case
4-VFLGA
OSC MEMS XO DUAL OUTPUT
Stock
10
In Stock :
10
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Base Resonator :
MEMS
Package :
Bulk
Frequency - Output 2 :
Frequency - Output 3 :
Subcategory :
Oscillators
Frequency - Output 4 :
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Length :
1.6 mm
Brand :
Width :
1.2 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Programmable :
No
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Frequency - Output 1 :
6.1298496MHz 6.16791MHz
Symmetry Max :
55(%)
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency :
6.16791 MHz, 6.1298496 MHz
Operating Supply Voltage (Min) :
1.71(V)
Height :
0.035 0.89mm
Packaging :
Bulk
Package / Case :
4-VFLGA
Product Type :
MEMS Oscillators
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Active
Factory Lead Time :
13 Weeks
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Output :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Operating Temperature :
-40°C~85°C