AMI-29B-16-1
Mfr.Part #
AMI-29B-16-1
Description
LINE FILTER 110/250VAC 16A CHASS
Stock
37
In Stock :
37
Applications :
Medical
Configuration :
Two Stage
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Voltage - Rated AC :
250V
Frequency - Operating :
DC~400Hz
Approval Agency :
CE, cURus
Current :
16A
Filter Type :
Single Phase
Inductance :
8mH
Datasheets
AMI-29B-16-1
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH