AMA65DR2-190034Y
Mfr.Part #
AMA65DR2-190034Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Size / Dimension :
4.70" L x 2.07" W x 1.28" H (119.5mm x 52.5mm x 32.5mm)
Series :
AMA65D-Y
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
3.42A
Region Utilized :
International
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Efficiency :
Level VI
Power (Watts) :
65 W
Voltage - Output :
19V
Product Status :
Active
Applications :
ITE (Commercial)
Output Connector :
Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm