AMA65DR1L-120054Y
Mfr.Part #
AMA65DR1L-120054Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 65W
Power (Watts) :
65 W
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Output :
12V
Region Utilized :
International
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension :
4.70" L x 2.07" W x 1.28" H (119.5mm x 52.5mm x 32.5mm)
Current - Output (Max) :
5.4A
Series :
AMA65D-Y
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Approval Agency :
CE, UL
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Cord Length :
60.2" (1.50m)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)