AM-RT14-433P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AM-RT14-433P
Manufacturer
RF Solutions
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
RF TRANSMITTER AM 433MHZ MODULE
Stock
9
In Stock :
9
Manufacturer :
RF Solutions
Product Category :
RF Transmitters
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
Module
Operating Temperature :
-25°C~80°C
Current - Transmitting :
8mA
Modulation or Protocol :
AM
Voltage - Supply :
2V~9V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
2015
Power - Output :
12dBm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Frequency :
433MHz