AIUR-09-821K
Mfr.Part #
AIUR-09-821K
Description
FIXED IND 820UH 430MA 2.8 OHM TH
Height - Seated (Max) :
0.256 (6.50mm)
Inductance :
820μH
Series :
AIUR-09
Inductance-Nom (L) :
820 µH
Current Rating :
430mA
Construction :
Cylindrical
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Lead Pitch :
4mm
No
Package Length :
6 mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Max DC Current :
430mA
Rated Current-Max :
0.43 A
Current Rating (Amps) :
430 mA
Lead Spacing :
4 mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Height :
10mm
DC Resistance (DCR) :
2.8Ohm Max
Packing Method :
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Supplier Device Package :
Lead Length :
6mm
Diameter :
10 mm
Length :
6 mm
Q @ Freq :
DC Resistance :
2.8 Ω
Number of Functions :
1
Test Frequency :
1kHz
Datasheets
AIUR-09-821K
Abracon AIUR-09-821K
AIUR-09-821K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Abracon LLC stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD