AIB2-32-31SC-L
Mfr.Part #
AIB2-32-31SC-L
Description
CONN RCPT FMALE 31P SILVER CRIMP
Datasheets
AIB2-32-31SC-L
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 31 Positions Crimp Silver Olive Drab Chromate over Cadmium Bulk N (Normal) Reverse Bayonet Lock
AIB2-32-31SC-L Overview
AIB2-32-31SC-L Features
AIB, MIL-5015 Derivative series
AIB2-32-31SC-L Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
AIB2-32-31SC-L Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER