AG10J390E
Mfr.Part #
AG10J390E
Description
RES 390 OHM 5% 10W AXIAL
Stock
30
In Stock :
30
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±5%
Resistance :
390 Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)
Datasheets
AG10J390E
390 Ohms, 10W, -,