AFS315E-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AFS315E-T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
FILTER SAW 315MHZ 8SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
SAW Filters
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
AFS
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Case Height :
1.35(mm)
Load Impedance :
960Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Status :
Active
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temp Range :
-35C to 85C
Minimum Operating Temperature :
- 45 C
Rad Hardened :
No
Mounting :
Surface Mount
Insertion Loss :
3dB
Product Category :
Signal Conditioning
Height (Max) :
0.053 1.35mm
Pin Count :
8
Frequency - Center :
315MHz
Mounting Type :
Center Frequency :
315000000(MHz)
Product :
SAW Filters
Operating Temperature Range :
- 45 C to + 120 C
Published :
Termination Impedance :
50Ohm
Package Type :
SMD
Impedance :
50 Ohms
Frequency - Cutoff or Center :
315MHz
Product Type :
Signal Conditioning
Radiation Hardening :
No
Case Depth :
5(mm)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Applications :
Remote Control
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Bandwidth :
600 kHz
Termination Style :
SMD/SMT
Type :
SMD SAW Filter
Subcategory :
Filters
Case Length :
5(mm)
Frequency :
315 MHz
RoHS :
Details
Brand :
Ratings :
Voltage Rating :
5 V
Datasheets
AFS315E-T
Introducing SAW Filters Abracon AFS315E-T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:8-SMD, No Lead, Bandwidth:600 kHz, Type:SMD SAW Filter, AFS315E-T pinout, AFS315E-T datasheet PDF, AFS315E-T amp .Beyond SAW Filters Abracon AFS315E-T ,we also offer B39431B3710U410, B39921B3588U410, B39871B3717U410, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.