AFFC-100-24-305-11
Mfr.Part #
AFFC-100-24-305-11
Description
FFC CABLE 1.00MM 24 CONDUCTOR 30
Product Category :
Pbfree Code :
yes
Pitch :
0.039 1.00mm
Length - Exposed Ends :
0.138 3.50mm
Number of Conductors :
24
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Factory Lead Time :
23 Weeks
Published :
Cable Type :
FFC, FPC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
12.0 304.8mm