AFFC-100-16-254-11
Mfr.Part #
AFFC-100-16-254-11
Description
FFC CABLE 1.00MM 16 CONDUCTOR 25
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length - Exposed Ends :
0.138 3.50mm
Factory Lead Time :
23 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pitch :
0.039 1.00mm
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Number of Conductors :
16
Pbfree Code :
yes
Published :
Length :
10.0 254.0mm