AFFC-100-08-203-11
Mfr.Part #
AFFC-100-08-203-11
Description
FFC CABLE 1.00MM 8 CONDUCTOR 203
Stock
505
In Stock :
505
Published :
2016
Factory Lead Time :
23 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length - Exposed Ends :
0.138 3.50mm
Pbfree Code :
yes
Number of Conductors :
8
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type :
FFC, FPC
Length :
8.000 203.20mm
Pitch :
0.039 1.00mm