AFFC-100-07-305-11
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AFFC-100-07-305-11
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
FFC CABLE 1.00MM 7 CONDUCTOR 305
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Factory Lead Time :
23 Weeks
Pitch :
0.039 1.00mm
Length - Exposed Ends :
0.138 3.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Pbfree Code :
yes
Number of Conductors :
7
Length :
12.0 304.8mm