AFFC-100-07-153-11
Mfr.Part #
AFFC-100-07-153-11
Description
FFC CABLE 1.00MM 7 CONDUCTOR 153
Product Category :
Cable Type :
FFC, FPC
Length :
6.000 152.40mm
Published :
Length - Exposed Ends :
0.138 3.50mm
Number of Conductors :
7
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
23 Weeks
Pitch :
0.039 1.00mm